Články

Články

Do kin ve čtvrtek 16. března vstupuje čtvrtý díl snímku Bastardi režiséra Tomáše Magnuska (38). Ten nebyl vždy spokojeným člověkem – byly totiž doby, kdy reálně nevěděl, jak dál. Jaký kus cesty za tu dobu ušel? Kdo by si dnes podle něj zasloužil Českého lva za herecký výkon v jeho novém snímku. Proč by měl divák na nový film jít a kdo ho financoval? A jak bojuje s hudnutím, které se mu v posledních měsících trochu vymklo z rukou?
(celý článek z 15. března 2023 na XTV.cz)

Pokračování úspěšného filmu Tomáše Magnuska si pochopitelně nenechali ujít ani jeho děti Vojtěch (17) a Terezie (12). Režisér, který se nedávno v tichosti rozvedl, měl o dámskou společnost postaráno. Své chirurgicky vylepšené vnady k němu tiskla Gábina Gášpárová, přítelkyně Pítra z reality show Survivor. Ta ve filmu dostala hlavní ženskou roli. „Mám za sebou třicet hodin letu, tak jsem zralá si jít lehnout. Ale tohle jsem si nemohla nechat ujít,“ řekla Blesku s tím, že ještě den před premiérou byla na dovolené na zaoceánské lodi.
Velkým překvapením večera byl bývalý trestanec Jiří Kajínek, kterého doprovázela přítelkyně. S tou se dal Kajínek dohromady už ve vězení, z něhož ho propustili v květnu 2017.
(celý článek z 15. března 2023 na Blesku)

Po třicetihodinové cestě letadlem z Karibiku sice padala únavou, ale nenechala si ujít premiéru filmu Bastardi: Reparát režiséra Tomáše Magnuska. Pro Gabrielu Gášpárovou (21) to byla totiž její zatím největší role. “Hraju Moniku, holku z romského ghetta, sestru Zdeňka Godly (47). Je to hlavní ženská role,” řekla Super.cz.
(celý článek z 15. března 2023 na Super.cz)

V pražském Slovanském domě se konala premiéra dalšího dílu úspěšné, avšak kontroverzní filmové série režiséra Tomáše Magnuska Bastardi: Reparát. Na ni dorazila spousta osobností: od hereckých matadorů po influencery nebo hvězdičky reality show. Největší pozornost na sebe strhla Gabriela Gášpárová (28), která dorazila oděna jako Pamela Anderson v dobách své největší slávy. Hlubokým dekoltem upozornila na svoje už podruhé operovaná ňadra.
(celý článek z 15. března 2023 na Expres.cz)

Slavnostní premiéru filmu Bastardi: Reparát si nenechala ujít řada známých osobností. Ty dorazily do Slovanského domu buď jako jednotlivci, nebo ve dvojici. Redakce eXtra.cz byla na místě a zmapovala situaci.
(celý článek ze 15. března 2023 na Extra.cz)

V pražském Slovanském domě proběhla premiéra už čtvrtého pokračování snímku Bastardi, jehož první částí v roce 2010 rozvířil režisér Tomáše Magnusek společenskou diskuzi o speciálním školství. A stále má k tématu co říct. Sám režisér opět ztvárnil hlavní roli, protože se ale snímek odehrává po dlouhé době, objeví se i řada nových postav. Mezi těmi, které znají diváci z minulosti, se ve filmu objevil například Jiří Krampol (84), který po vleklých zdravotních problémech opět začal chodit do společnosti. Do kina zamířila i jeho bývalá spolupracovnice Zuzana Bubílková (70). Že by si ale padli během shledání do náruče, se říct nedalo.
(celý článek z 15. března 2023 na Super.cz)

S režisérem Magnuskem to byla na filmu Bastardi: Reparát první spolupráce a hned si sedli. Před kamerou dovede být Zdeněk Godla sám sebou. „Svoji práci před kamerou si užívám. Když zrovna netočím, dělám stavební práce, rekonstrukce bytů a práci u filmu beru jako zábavu a také si vydělám nějaké peníze navíc,“ usmíval se Zdeněk Godla a zdůraznil, že i když pro něj práce u filmu splněným snem, zůstává stát pevně nohama na zemi.
(celý článek ze 15. března 2023 na Aplausin.cz)

Do filmu Bastardi: Reparát zapůjčil svoje legendární zelené tílko, v němž v roce 2017 díky prezidentské milosti opustil věznici. Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek tak byl čestným hostem premiéry. “Nic jiného s filmem společného nemám. Neznal jsem ani režiséra Tomáše Magnuska, ale známe se ještě z dětství s jeho tátou,” upřesnil pro Super.cz.
(celý článek z 15. března 2023 na Super.cz)

V sobotu 18. března se na projekci Kina 99 dostaví delegace tvůrců filmu ´Bastardi: Reparát´. V delegaci by měl být režisér Tomáš Magnusek, herci Erik Karvai a Bohuslav Hrdlička a také proslulý zápasník oktagonu Karlos Vémola, který si ve filmu zahrál bodyguarda mafiánského bosse.
(celý článek z 15. března 2023 na Kolínském Presu)

Film Ležáky se vymyká dosavadní tvorbě Tomáše Magnuska. „Podnět mi dal herec Mirek Novotný. Je to dobový film a jde mi hlavně o to zmapovat život před vypálením Ležáků. Byli tam stateční lidé.“
(celá epizoda z 23. února 2023 v pořadu “Alex a host” na Českém Rozhlase)

Před pár lety razantně zhubnul, za necelý rok 70 kg. Mezitím pak natočil několik filmů a 20 kilo zase přibral. Proč? Prošel i řadou dalších změn, včetně vztahových. Do kin jde nyní konečně čtvrtý díl jeho kontroverzní série Bastardi a v plánu má natočit obrovské drama. Hostem talk show Face To Face René Kekelyho byl režisér, scenárista a herec Tomáš Magnusek.
(celá epizoda z 16. února 2023 na Stream.cz)

Zajímavé je, že s organizací Clash of the Stars měl jednání o zápase i režisér Tomáš Magnusek, který v posledních letech kromě práce na filmu Bastardi 4 řeší také svůj nekonečný boj s nadváhou. Nedávno si postěžoval, že zase přibral a potřebuje zhubnout.
(celý článek z 5. února 2023 na Expres.cz)

Srandy kopec, sprosté slovo za sprostým slovem i násilné scény k zamyšlení. To je film Bastardi, který letos přinese už čtvrtý díl s názvem Reparát. Tvůrci filmu namlsali diváky prvním trailerem.
(celý článek z 27. ledna 2023 na PraKultura.cz)

Že obezita neznamená vizuální, ale především zdravotní problém pochopil i režisér Tomáš Magnusek. V jednu chvíli se ručička na jeho váze zastavila na neuvěřitelných 177 kg. A tak si řekl, že s tím musí něco dělat. V českém i světovém šoubyznysu byste našli jen málo těch, kterým se podařilo zhubnout tolik. Tomáši Magnuskovi „odhodil“ 80 kilo.
(celý článek z 24. ledna 2023 na Nově)

Nejznámější samouk českého filmu Tomáš Magnusek po více než deseti letech rozšíří svou nejúspěšnější filmovou sérii Bastardi o čtvrtý díl s podtitulem Reparát. První trailer ukazuje, že bude opět spoléhat na své osvědčené zbraně, tedy hlavně peprné hlášky a nekorektnost.
Učitel Majer (Tomáš Magnusek) je propuštěn z vězení na amnestii a jelikož mu už nikdo nezbyl, ujímá se ho bývalý spolužák Ivan (Zdeněk Godla, známý zejména ze seriálu MOST!), žijící v romském ghettu. Spolu začnou spřádat plány, jak opět otevřít školu, kterou kdysi Majer vedl. V cestě jim však bude stát nejen po pomstě prahnoucí mafián Dostál (Jiří Krampol), ale i mnoho dalších okolností.
(celý článek z 24. ledna 2023 na Totalfilmu)

Nejznámější samouk českého filmu Tomáš Magnusek po více než deseti letech rozšíří svou nejúspěšnější filmovou sérii Bastardi o čtvrtý díl s podtitulem Reparát. První trailer ukazuje, že bude opět spoléhat na své osvědčené zbraně, tedy hlavně peprné hlášky a nekorektnost.
Učitel Majer (Tomáš Magnusek) je propuštěn z vězení na amnestii a jelikož mu už nikdo nezbyl, ujímá se ho bývalý spolužák Ivan (Zdeněk Godla, známý zejména ze seriálu MOST!), žijící v romském ghettu. Spolu začnou spřádat plány, jak opět otevřít školu, kterou kdysi Majer vedl. V cestě jim však bude stát nejen po pomstě prahnoucí mafián Dostál (Jiří Krampol), ale i mnoho dalších okolností.
(celý článek z 23. ledna 2023 na Prima Cool)

Tomáš Magnusek znovu přibral. Na svém Instagramu se svěřil fanouškům, že kvůli jojo efektu nabral dvacet kilogramů. „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří mi už v první etapě mého hubnutí drželi pěsti a podporovali mě. Podařilo se mi dát 80 kilo dolů. Dnes jsou to dva roky, kdy jsem byl na svém nejnižším čísle, a za dva roky jsem zase 20 přibral. I když jsem se bál většího jojo efektu, i tak mi to vadí. Je mi jasné, že to pro mě bude celoživotní boj,“ napsal na sociální sítě.
(celý článek ze 7. ledna 2023 na Extra.cz)

Slavia, Sparta i Plzeň narychlo posilují a jejich dresy tak obléknou třeba Mojmír Chytil, Roman Květ nebo Matěj Vydra. Největší přestupovou bombu však hlásí Amfora ! Těsně před koncem oficiálního přestupového termínu se v dresu Amfory objevil ofenzivní záložník, herec, scénárista a režisér Tomáš Magnusek. Díky své postavě jistě zaplní téměř celou zálohu Amfory. Trenér Werner Kotas navíc věří, že Tomáš díky své výjimečné kopací technice vytvoří, společně s Janem Bergerem a Antonínem Panenkou, desítky šancí pro útočné hroty Amfory. Prostě fotbal není jen Mistrovství světa !!!
(celý článek ze 3. ledna 2023 na Amfora.cz)

Zatímco řada lidí se o Vánocích trápí tím, že se posléze bojí postavit na váhu, režisér Tomáš Magnusek to má přesně obráceně. Tradičním svátečním pokrmům totiž příliš neholduje, a tak se jedná o jediné období v roce, kdy nepřibírá.
“Většina lidí »žere« o Vánocích a pak mají zbytek roku na to, aby nadbytečná kila shodili. Já to ale mám přesně obráceně, nyní je jediná část roku, kdy se nemusím bát. Na vánoční jídlo totiž moc nejsem. Cukroví jen ochutnám, dám si sice salát, ale důležitější pro mě je, aby k němu bylo hlavně hodně masa, a jsem rád, když je ho více druhů, třeba řízek, losos, vinné klobásky a podobně,” popsal pro ŽivotvČesku.cz tvůrce známé filmové série Bastardi s tím, že nedávno opět zahájil hubnoucí snažení.
(celý článek z 29. prosince 2022 na ŽivotvČesku.cz)

Ztráta dětí ale nebyla tím jediným, s čím se herečka musela ve svém životě potýkat. Kvůli alkoholu přišla i o střechu nad hlavou. Právě to dnes ovšem považuje za zajímavou zkušenost, ze které mohla čerpat při natáčení seriálu Společně sami, ve kterém ztvárnila právě roli bezdomovkyně. „Když mi Tomáš Magnusek nabídl roli bezdomovkyně, měla jsem obrovskou radost. Jeden čas jsem sama byla na ulici, takže to mám zaryté v kůži,” svařila se v rozhovoru pro iDNES herečka, která momentálně bydlí kousek od Náchoda a ve volném čase vypomáhá v domově důchodců. 
(celý článek z 13. prosince 2022 na Kafe.cz)

28. listopadu 2022

Přehrát video
Přehrát video
Přehrát video

K filmu se Kornová vrací po 30 letech. „Když mi pan režisér Tomáš Magnusek nabídl roli bezdomovkyně, měla jsem obrovskou radost. Jeden čas jsem sama byla na ulici, takže to mám zaryté v kůži,“ svěřila se herečka, která se nejvíce proslavila v dětských rolích. Její slibně nastartovanou kariéru ale zabrzdily drogy a alkohol. Kornová byla dokonce i několikrát v léčebně.
(celý článek z 24. listopadu 2022 na MSN.com)

V mládí patřila Yvetta Kornová mezi skutečně krásné herečky a i dnes je v jejím výrazu něco jen těžko uchopitelného, co zaujme na první pohled. I to bylo důvodem, proč se režisér Tomáš Magnusek rozhodl zapomenutou dětskou hvězdu, kterou si diváci pamatují například ze seriálu »Přijela k nám pouť«, znovu vrátit před kamery.
(celý článek z 22. listopadu 2022 na ŽivotvČesku.cz)

Celý život bola rebelka, a zostalo jej to aj na staré kolená. Najmladšia sestra speváka Jiřího Korna nedávno všetkých šokovala, keď sa ako špinavá bezdomovkyňa ukázala na tlačovej besede k novému českému seriálu režiséra Tomáša Magnuska Společně sami. Herecká kolegyňa Zlata Adamovská ju chcela dať vyviesť z  miestnosti, lebo sa pokúšala obsadiť jej stoličku. No ani nečudo, veď bola celá vychudnutá, špinavá, takmer celkom bez vlasov.
(celý článek z 22. listopadu 2022 na Plus7Dní)

Yvetta Kornová (60) se proslavila jako dětská herečka, pak jí ale osud zamíchal s kartami a dlouhou dobu se potýkala se závislostí na alkoholu. Na nějaký čas dokonce skončila na ulici. Po třiceti letech ji znovu objevil režisér Tomáš Magnusek (38), který ji obsadil do svého nového seriálu Společně sami, který televizní diváci uvidí příští rok. Herečka podle jeho názoru podala navzdory dlouhé umělecké pauze famózní výkon. “Nedělám rozdíl mezi ní a někým, kdo je na place dvacet natáčecích dní v měsíci dlouhé roky,” uvedl pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak se mu se znovunalezenou hvězdou spolupracovalo.
(celý článek z 21. listopadu 2022 na ŽivotvČesku.cz)

„Když nemá práci a nudí se, pije. Když práci má, je OK a bezvadná. V Ratibořicích v Babiččině údolí jsem otevřel filmové muzeum. Yvetta tam za peníze rok prováděla a pracovala i v místní restauraci. A když se náhodou napila, udělal jsem zle a ona se dala okamžitě do cajku,“ uvedl v minulosti Tomáš Magnusek pro deník Blesk. I díky režisérovi se Kornová dokázala odlepit ode dna.
(celý článek z 21. listopadu 2022 na Prima Ženy)

HRADEC KRÁLOVÉ – Ve školském areálu v Lipkách dochází průběžně k natáčení nového českého seriálu Společně sami od režiséra Tomáše Magnuska ve spolupráci s Uměleckou agenturou Ambrozia z Hradce Králové, která pořádá umělecké kurzy pro děti a mládež ve věku od 8 do 18 let. Seriál bude mít 13 dílů. Na úvodní fotce je Yvetta Kornová jako bezdomovkyně, k filmu se vrátila po 30 letech.
(celý článek z 20. listopadu 2022 na HK CITY)

Kdysi bývala velkou dětskou hvězdou a zdálo se, že ve svém úspěchu bude pokračovat. Yvetta Kornová (60) měla talentu na rozdávání, všechno ale skončilo v době, kdy začala holdovat alkoholu a drogám.
Už před pár lety jí dal režisér Tomáš Magnusek (38) příležitost, aby znovu před kamerou zazářila ve snímku Stáří není pro sraby, který přišel do kin až letos. Sám se ale nechal slyšet, že to s ní není zrovna jednoduché.
(celý článek z 18. listopadu 2022 na NašeHvězdy.cz)

Kdysi bývala velkou dětskou hvězdou a zdálo se, že ve svém úspěchu bude pokračovat. Yvetta Kornová (60) měla talentu na rozdávání, všechno ale skončilo v době, kdy začala holdovat alkoholu a drogám.
Už před pár lety jí dal režisér Tomáš Magnusek (38) příležitost, aby znovu před kamerou zazářila ve snímku Stáří není pro sraby, který přišel do kin až letos. Sám se ale nechal slyšet, že to s ní není zrovna jednoduché.
(celý článek z 18. listopadu 2022 na Svitavském a Mosteckém Deníku)

O životních nástrahách, o nichž vypráví jeho nový seriál Společně sami, diskutoval před nedávnem s žáky náchodské základní školy T. G. Masaryka oblíbený režisér a producent Tomáš Magnusek. 
(celý článek z 13. listopadu 2021 na Náchodském deníku)

Letos uplynulo osmdesát let od vypálení osady Ležáky německými okupanty a vyvraždění jejích obyvatel. Režisér Tomáš Magnusek se o této hrůzné události rozhodl natočit film a čtenářům Nedělního Aha! prozradil důvody, proč se pro tuto náročnou práci rozhodl. Snímek se začne natáčet začátkem příštího roku. Vystaví novou vesnici, makety budou úplně stejné, jako vypadaly skutečné domy před tragédií.
(celý článek z 6. listopadu 2022 na Aha!)

Režisér Tomáš Magnusek hledal pro tuto roli herečku, která by vypadala dětsky. On jí to ten fotograf v seriálu i řekne: ,Osmnáctka, co vypadá na 14, sen každýho pedofila.‘ Nechtěl jsem tam ukazovat nahotinky, to ani nejde, takže nic vidět není,“ popisuje inkriminovanou scénu.
Magnusek také přiznává, že Grossová jeho nabídku dlouho zvažovala. „Natálka se bála. Zrovna přijela z dovolené a zdálo se jí, že je oplácaná. To byl nesmysl,“ prozradil režisér a chválí, že kontroverzní scénu zvládla na výbornou. Byla velice přirozená, jako by se jí to opravdu dělo. Ona zrovna procházela nějakým těžší obdobím a to pak člověk hned zahraje lépe,“ poukázal Magnusek.
(celý článek ze 30. října 2022 na Lifee.cz)

Tiskovka třináctidílného seriálu režiséra Tomáše Magnuska Společně sami, měla opravdu neobvyklý úvod. Při představování herců se do naleštěného reprezentačního sálu Pojišťovny VZP, a.s. vloudila osoba bez domova a nenechala se vykázat. Dokonce si chtěla sednout na židli Zlaty Adamovské!
(celý článek z 27. října 2022 na Tojesenzace.cz)

Tisková konference třináctidílného seriálu režiséra Tomáše Magnuska Společně sami tak měla opravdu neobvyklý úvod. Při představování herců se do reprezentačního sálu dostala osoba bez
domova a nenechala se vykázat. Dokonce si chtěla sednout na židli Zlaty Adamovské, kterou tak dostala do rozpaků. Režisér po chvíli uvedl celou situaci na pravou míru.
(celý článek z 26. října 2022 na Super.cz)

Začínala jako dětská hvězda a měla našlápnuto na úspěšnou kariéru. I kvůli problémům s alkoholem však Yvetta Kornová (60) s hraním skončila. Po téměř třiceti letech se teď vrátila před kamery. Na představení nového seriálu Tomáše Magnuska si také střihla roli bezdomovkyně a v kostýmu ji nepoznali ani kolegové.
(celý článek z 26. října 2022 na iDNESu)

Pojďte s námi ochutnat Šumavu a poznat trochu jinak tento krásný, svébytný kus Česka. Kmotry nové knihy Radka Pálky se s šarmem sobě vlastním zhostili režisér a herec Tomáš Magnusek spolu s ředitelem Českého rozhlasu Hradec Králové a Pardubice Jiřím Kánským.
(celý článek ze 30. září 2022 na Českém rozhlase)

O pořádný poprask se na prezentaci z půlky natočeného seriálu režiséra Tomáše Magnuska (38) postarala Yvetta Kornová (60), mladší sestra zpěváka Jiřího Korna (73). Tu si mnozí hosté spletli s bezdomovkyní, a někteří dokonce žádali, aby akci opustila!
(celý článek z 6. listopadu 2022 na Aha!)

…Celý program vyvrcholil slavnostním křtem nového projektu Uměleckého sdružení Artes Síň legend zábavního umění, kam bylo uvedeno třicet tři již zesnulých osobností české filmu, divadla a hudby. Spolu s ní byla pokřtěna i nová kniha vydaná ve spolupráci s Artesem Nakladatelstvím Olympia Střípky české zábavy od Tomáše Hejny. Knihu slavnostně pokřtili Aleš Cibulka, Ludvík Bohman a režisér Tomáš Magnusek.
(celý článek ze 26. září 2022 na Aplausin.cz)

Před časem se rozhodl vyhlásit válku nadváze a podařilo se mu zhubnout přes 70 kilogramů. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) prošel neskutečnou proměnou, ale nedávno se u něj dostavil takzvaný jojo efekt. “Přibral jsem dvacet kilogramů, což mě poměrně dost znervóznilo,” uvedl pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 24. října 2022 na ŽivotvČesku.cz)

Tomáše Magnuska si většina tuzemských diváků nejspíš pamatuje jako morbidně obézního učitele ze série Bastardi. Leckoho pak překvapila jeho proměna, když se ve filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce objevil o desítky kilogramů lehčí. Rázem z něj byl jiný člověk. Jak to ale nyní vypadá, Magnusek pomalu přibírá kila zpátky, jako v době, kdy natočil první Bastardy. Letos přitom míří do kin jejich čtvrtý díl. 
(celý článek z 13. srpna 2022 na Extra.cz)

Režisér Tomáš Magnusek má natočené první filmové záběry nového snímku Ležáky. První obrazy nemohly vzniknout jinde než ve vypálené obci. „Chtěli jsme, aby první filmová klapka padla na den přesně po 80 letech, kdy nacisté osadu vypálili,“ říká režisér.
(celý článek z 23. července 2022 na iDNESu)

Režisér, scénárista, producent a herec Tomáš Magnusek je hostem Lady Klokočníkové v rozhlasové kavárně Distric V v Havlíčkově ulici v Hradci Králové. Tomáš chce začít natáčet film o tragickém osudu vesnice Ležáky, kterou nacisté za druhé světové války zlikvidovali. I o tom byla řeč.
(celý článek z 23. června 2022 na Českém rozhlase)

Herec Jiří Krampol dorazil na pohřeb společně s režisérem Tomášem Magnuskem, který také měl tu čest setkat se s Josefem Abrhámem osobně. “My jsme se scházeli každý rok na Vánoce,” uvedl režisér filmů Bastardi nebo Stáří není pro sraby. “Když jsem začal hubnout. Lili byla u toho, když se jim narodila vnučka, všechno jsme spolu řešili,” dodal. Když se Tomáš Magnusek přestěhoval z Náchoda do Prahy, byli to nejen Martin Dejdar a Jiří Krampol, ale právě i Josef Abrhám se svou ženou Libuší Šafránkovou (†68), kdo se mladého herce a režiséra ujali a přijali ho mezi své přátele. “Byli to oba andělé,” řekl o nich režisér závěrem.
(celý článek ze 7. června 2022 na Extra.cz)

Dnes je se mnou ve studiu renesanční člověk. Producent, režisér, scénárista, pedagog a politik. Předseda Obce spisovatelů. Autor filmů Bastardi, Školní výlet nebo Stáří není pro sraby. Za seriál Stopy života byl nominován na Českého lva. V současné době natáčí film Ležáky. Pan Tomáš Magnusek. (2. června 2022)

Původní profesí je učitel, není se tak čemu divit, že v současnosti pracuje na seriálu Společně sami podle drsných skutečných příběhů ze školního prostředí. Řeč je o režisérovi Tomáši Magnuskovi (37), který je trnem v oku některých filmových kritiků, což nemusí být vůbec vnímáno špatně a naopak to může přinášet řadu pozitiv. Muž, který dokázal v minulosti shodit 80 kilogramů na váze, totiž rád vybočuje z řady či jinými slovy řečeno jde proti proudu. Redakci ŽivotvČesku.cz poskytl snímky z připravovaného seriálu, kde sám hraje.
(celý článek z 8. května 2022 na ŽivotvČesku.cz)

Když člověk chce, dokáže zdánlivě nemožné. Řeč je o režisérovi a herci Tomáši Magnuskovi (37), který se před časem pochlubil neuvěřitelnou proměnou, když se mu podařilo zhubnout přes 70 kilogramů. Ve svém boji s ručičkou váhy ani poté nepolevil a snažil se o další metu, která mu ale přivodila nepříjemné zranění. “Jak jsem hodně zhubl, pro kotníky to byla velká zátěž, bylo to celkově dost bolestivé,” přiblížil pro ŽivotvČesku.cz filmař, který prozradil, že v souvislosti s rolí v seriálu musel na váze nedávno přibrat.
(celý článek ze 7. května 2022 na ŽivotvČesku.cz)

„Mně v životě jenom pomohl. Štve mě, že všude čtu o jeho názorech na ženy, o reklamě na přípravky na povzbuzení mužů, ale že na svět přivedl přes dva tisíce dětí, že byl soudní znalec, sexuolog, to už je tam jen okrajově,“ uvedl pro eXtra.cz Tomáš Magnusek, který se v průběhu posledních deseti let s Uzlem lidsky sblížil.
(celý článek z 5. května 2022 na Extra.cz)

Náchodský rodák Tomáš Magnusek je ojedinělým úkazem v české filmografii. Učitel, který si splnil sen z jiného soudku, točí jeden film za druhým a před kameru dostává jednu hereckou osobnost za druhou. Od svého debutu Pamětnice ušel značný kus cesty. A teď si dal velký filmařský cíl. Skoro jako Mount Everest. Zanedlouho se s novým filmem Ležáky ponoří do smutné historie našeho národa…
(celý článek ze 4. května 2022 na iPortal24.cz)

Už dříve naznačoval Tomáš Magnusek, že se připravuje na natáčení pro něj zcela netypického filmu s historickým námětem, a že se tímto filmem chce dostat ze škatulky režiséra komerčních filmů a seriálů. Tyto do té doby více méně nepodložené nebo nejasné fámy se nyní potvrdily na tiskové konferenci, která proběhla 30. března 2022 za účasti jeho tvůrčího týmu a několika představitelů hlavních rolí. Magnusek před novináři oficiálně potvrdil, že poslední měsíce spolu se scénáristou Milošem Pilařem (autor úspěšného hraného dokumentu Ležáky 42) pracovali na přípravě filmu, který bude mapovat osudy obyvatel Ležáků před jejich tragickým koncem i vyhlazení obce jako takové, a to na základě dochovaných dobových materiálů, z nichž autoři vycházeli. Za tímto účelem se dokonce Tomáši Magnuskovi podařilo získat svolení ke „znovupostavení“ Ležáků na jejich původním místě.
(celý článek ze 14. dubna 2022 na Artesu)

Českou komedii s hororovými prvky jste doteď mohli vidět pouze na internetové platformě Netflix. Dnes se u filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce od režiséra Andyho Fehu (36) zasmáli i diváci u televizních obrazovek. Při sledování Prima COOL si na své přišli milovníci legrace, tajemných duchařinek a herců Jakuba Štáfka a Štěpána Kozuba.
K Morthymu, Shokymu a Sáře se přidá ještě neúspěšný youtuber Radomil, kterého famózně ztvárnil herec a režisér Tomáš Magnusek (37)
(celý článek z 1. dubna 2022 na Extra.cz)

Praha – V den 80. výročí vypálení osady Ležáky plánuje režisér Tomáš Magnusek začít natáčet film o tragickém osudu vesnice. Ležáky nacisté zlikvidovali o 14 dní později než Lidice, 24. června 1942. Svůj projekt dnes Magnusek dnes představil novinářům.
(celý článek z 30. března 2022 na ČTK)

Princ z pohádky Z pekla štěstí sice nepřijel na bílém koni, ale i tak ho přivítal vřelý potlesk návštěvníků. Nyní hraje v několika seriálech a moderuje. Vyprávěl historky z natáčení a o natáčení nového filmu T. Magnuska, ve kterém hraje jednu z hlavních postav. Dostal také zvídavé otázky týkající se jeho plánovaného sňatku.
(celý článek z 28. března 2022 na Rychnovském deníku)

Po filmových Lidicích přijdou filmové Ležáky. Znovu se bude točit atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha i poslední bitva výsadkářů ukrytých v kostele v pražské Resslově ulici. První klapka padne přímo na místě, kde ves vypálená nacisty stála.
(celý článek z 24. března 2022 na iDNESu)

Režisér Tomáš Magnusek (37) před časem započal velkou proměnu svého vzhledu a podařilo se mu zhubnout na téměř polovinu své váhy. Jenže teď sám přiznává, že jeho snahy opět kolísají a on je z toho špatný. Proč zase přibral?
(celý článek ze 20. února 2022 na Blesku)

Kontroverzní režisér Tomáš Magnusek natočil další film, ten nese název Stáří není pro sraby. Po boku Jiřího Krampola a Luďka Soboty se měl představit i Karel Gott. Po smrti Slavíka padla volba na Josefa Laufera. „Byli jsme rádi, když roli přijal Josef Laufer. Stihli jsme mu všechno vysvětlit, ale pak upadl do bezvědomí a je v něm dodnes,“ uvedl Magnusek. Nakonec se domluvil s Ladislavem Frejem.
(celý článek ze 19. ledna 2022 na Kafe.cz)

Kdo by nechtěl být krásný? Pekáč buchet, mně už se to nelíbí, přiznává s humorem v Toboganu moderátor Aleš Cibulka. Připojil se i režisér Tomáš Magnusek, který výrazně zhubnul. S radami a názory přišla i lékařka Petra Řehořková. Připojila se i herečka Jana Paulová a pěvkyně Tereza Mátlová. V Toboganu prošla zkrášlovací kúrou i posluchačka Martina, která proceduru vyhrála ve vysílání Dvojky. 
(celý článek ze 12. února 2022 na Českém Rozhlasu)

Kvůli pandemii si film Stáří není pro sraby vybral televizní premiéru místo kin, a dobře udělal. Obrazovka je milosrdnější, ponechá v paměti jen roličku jezdce Formule 1 Emersona Fittipaldiho, strašlivou hudbu a sponzorské vzkazy typu „Objednal jsem všem pojištění.“
(celý článek z 31. ledna 2022 na iDNESu)

I když se režisér Tomáš Magnusek (37) snažil ze všech sil a do poslední minuty svůj nový film Stáří není pro sraby promoval, postavit se proti Devadesátkám se ukázalo jako příliš sebevědomý nápad, což už teď vědí i na Primě. Snímek, který kvůli pandemii nešel do kin, ale rovnou do televizního vysílání, v premiéře vidělo 705 tisíc diváků.
(celý článek z 31. ledna 2022 na Frekvenci 1)

Dnes večer bude mít v televizi premiéru dlouho očekávaná komedie Stáří není pro sraby. Kromě toho, že se ve snímku objevuje celá řada známých českých herců, tak je film výjimečný v tom, že do něj režisér Tomáš Magnusek obsadil dvojnásobného mistra světa Formule 1 Emersona Fittipaldiho (75).
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Super.cz)

„Poštěstilo se mi proletět se vrtulníkem. Moc jsem si to užíval. Několik hodin jsme se vznášeli nad Plzeňským krajem,“ pochvaloval si Přeučil, který se před kamerou potkal nejen s hereckými kolegy, ale především kamarády. Celé natáčení bylo velmi humorné, ale došlo i k menším nehodám. Hlavním viníkem byl Krampol, který usedl za volant vozu Ferrari.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Blesku)

Komedii o partě důchodců, která bude mít 30. ledna premiéru na Primě, hrozilo, že snad vůbec nevznikne. Jako kletbou stižená byla zejména postava, kterou ve filmu ztvárnil Ladislav Frej st. (80). Roli důchodce Krásy měla původně ztvárnit legenda české hudební scény Karel Gott. S postavou, co mu měla padnout přímo na míru, se ale nestihl ani seznámit. Slavík bohužel zemřel dřív, než se začalo natáčet.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Extra.cz)

Bardi českého filmu Jiří Krampol (83), Luděk Sobota (78), Jan Přeučil (84), Rudolf Hrušínský (75) a Ladislav Frej (80) si v rolích penzistů toužících zažít ještě nějaké to dobrodružství plní sny ve filmu Stáří není pro sraby. Během jeho natáčení došlo na mnoho zajímavých, leckdy i komických momentů, které odtajnil režisér Tomáš Magnusek.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Super.cz)

„Právě čtveřice hlavních hereckých hrdinů je devizou tohoto filmu. Je mezi nimi neuvěřitelná chemie,“ uvedl režisér Tomáš Magnusek. Tématem filmu je chuť splnit si svá životní přání. „Přišel jsem tedy za těmito herci a řekl jim: ‚Pánové, jaká přání byste si ještě chtěli v životě splnit? Přijďte s nějakým nápadem. Postavy, které hrajete, jsou přibližně ve vašich letech.‘ No a oni za mnou chodili s návrhy. Třeba Jirka Krampol s tím, že by si chtěl zkusit řídit Ferrari. Koproducent mu tedy půjčil své Ferrari a Jirka mu ho během ani ne sedmi minut odřel,“ vzpomínal na natáčení se smíchem režisér Magnusek.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Kafe.cz)

Pro oba to měla být velká psychická vzpruha. Když se film připravoval, Karel Gott měl za sebou náročnou sérii chemoterapií, které vedly k překonání rakoviny mízních uzlin, Jiří Krampol měl zase velká trápení s manželkou Hanou, která přestala jíst a skončila v zuboženém stavu v nemocnici.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Prima Ženy)

Jak novinářům prozradil režisér Tomáš Magnusek, na začátku položil svým čtyřem hlavním hercům otázku, jaká přání by si v životě rádi splnili. Jejich odpovědi ho inspirovaly k dokončení scénáře.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Lifee.cz)

Ve filmu se objevil i proslulý dvojnásobný mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi. Zahrál si sám sebe a měl pouhý jeden natáčecí den. Ve filmu je totiž jeden fór: Po ulici jde Jiří Krampol, kolem něj rychle projede auto a on řekne: „Jak to jezdíš, ty hovado?! Si myslíš, že seš Fittipaldi, nebo co?“ Otevřou se dveře a z vozu vystoupí reálný Fittipaldi.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Extra.cz)

Unikátní partička důchodců, kteří nevyrostli z chlapeckých let a nikdy nic nevzdají, protože stáří není žádné téma, se vzácně sešla před kamerou. Stáří totiž není pro sraby! Nový film Tomáše Magnuska uvidíme dnes večer na Primě (20:15). Skvostné kvarteto Krampol, Hrušínský, Přeučil a Sobota doplní mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi.
(celý článek ze 30. ledna 2022 na Aha!)

Ve filmu se objevil i proslulý dvojnásobný mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi. Zahrál si sám sebe a měl pouhý jeden natáčecí den. Ve filmu je totiž jeden fór: Po ulici jde Jiří Krampol, kolem něj rychle projede auto a on řekne: „Jak to jezdíš, ty hovado?! Si myslíš, že seš Fittipaldi, nebo co?“ Otevřou se dveře a z vozu vystoupí reálný Fittipaldi.
(celý článek ze 27. ledna 2022 na Deník.cz)

Nový televizní film Stáří není pro sraby uvede v neděli 30. ledna TV Prima. Partu důchodců, která si vyrazí splnit své sny na výlet a zavzpomíná na svá mladá léta brigádničení v obecních lázních, ztvární Jiří Krampol, Rudolf Hrušínský ml., Luděk Sobota a Jan Přeučil.
(celý článek ze 23. ledna 2022 na Novinky.cz)

Letos je Magnusek nominován za nejlepší herecký výkon ve snímku Shoky a Morthy: Poslední velká šance na Cenu české filmové kritiky. Nepřekvapilo to jen jeho fanoušky. „Nemohl jsem tomu uvěřit,“ přiznal Tomáš. „Myslím, že to je asi sen,“ dodal. Volalo mu mnoho známých a ptalo se, co je na informaci pravdy. Magnusek rád potvrdil, že je to skutečně tak.
(celý článek ze 23. ledna 2022 na Aha!)

Režisér, herec a známý bojovník s váhou Tomáš Magnusek natočil nový snímek s názvem Stáří není pro sraby. Film se ale kvůli pandemické situaci nedočkal premiéry v kině, a tak jej diváci poprvé uvidí až na televizních obrazovkách.
(celý článek ze 22. ledna 2022 na Super.cz)

Ta role jako by snad byla prokletá! Nejen Jiří Krampol, Jan Přeučil a Luděk Sobota měli zazářit v novém filmu Tomáše Magnuska Stáří není pro sraby. Po jejich boku se měl blýsknout i Karel Gott. Podepsat smlouvu již z pochopitelných důvodů nestihli. Volba proto padla na Josefa Laufera. I toho však zradilo zdraví a známý režisér už z toho začínal mít divný pocit. Ten se rozplynul až poté, co si plácl s Ladislavem Frejem.
(celý článek z 21. ledna 2022 na Expres.cz)

„Obsazení bylo jasné, ale pořád jsem nevěděl, kdo bude hrát roli dědečka, a nakonec to dělal pan Hrušínský,“ přiznal režisér Tomáš Magnusek na serveru Zitrek.cz. O Rudolfu Hrušínském je známé, že je to vášnivý rybář. „Jakmile se dotočilo, už někam mazal na ryby,“ dodal. Samotné natáčení si chválil i Luděk Sobota. „Nejvíc se mi líbilo, že jsem dost času strávil tím, že jsem mohl pít pivo. Tomáš Magnusek si na to zvykl, a dokonce mi to pivo i často dával. Myslím si, že se film celkem povedl, takže jsem spokojený,“ sdělil herec taktéž portálu Zitrek.cz. „Luděk pořád chtěl pivo, a já říkal, že ne, takže jsme se pořád hádali, kdy ho bude a nebude mít, komentoval Sobotovu pivní zálibu režisér Magnusek.
(celý článek ze 17. ledna 2022 na TVGURU.cz)

Nejlepší herec (pozn. nominace):
Okupace – Martin Pechlát
Shoky & Morthy: Poslední velká akce – Tomáš Magnusek
Zátopek – Václav Neužil
(celý článek na Sdružení českých filmových kritiků)

Filmem roku se mohou stát Okupace, Zátopek nebo Moje slunce Mad. Z hereček se utkají Pavla Gajdošíková za Chyby, Martha Issová ze Zátopka a Alena Doláková díky Zrcadlům ve tmě, z herců Martin Pechlát z Okupace, Václav Neužil coby Zátopek a Tomáš Magnusek v komediálním hororu Shoky & Morthy: Poslední velká akce.
(celý článek z 4. ledna 2022 na iDNESu)

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl vzděláním pedagog a rodák z Náchoda Tomáš Magnusek, který hrál například ve filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce a v poslední době zhubl zhruba 80 kilogramů. Nemohli jsme se ho proto nezeptat třeba na to, zda může okurka chutnat jako meloun. „Ne, ne, ne, nemyslím si to. Meloun je jediná pozitivní věc na létě,“ měl v otázce jasno muž, který režíroval třeba seriál Čechovi nebo film Modelky s.r.o.
(celý článek z 8. prosince 2021 na Radiu Wave)

„Ležáky si zaslouží zfilmování, stejně jako si to zasloužily Lidice. To jsou příběhy, na které se nesmí zapomenout,“ říká režisér Tomáš Magnusek, který tak pro ParlamentníListy.cz konečně odtajnil, na jakém filmu právě pracuje a dodává. „Poslední dobou mám pocit, že těch filmů, jak my jsme ubližovali, je už docela dost. Vezměme si třeba film Krajina ve stínu. A teď zase já natočím film o tom, jak někdo ubližoval nám.“ Připomenul, co se v Ležákách přesně odehrálo i proč podle něj atentát na Heydricha odnesly jako první Lidice. Řekl také, jak on vnímá „tendence“ omluvit se za to, co se dělo v Sudetech po válce.
(celý článek z 1. listopadu 2021 na Parlamentních listech)

Před několika dny jsme se zúčastnili projekce nového filmu Tomáše Magnuska s názvem Stáří není pro sraby, jenž se může pyšnit hvězdným hereckým obsazením. Který známý herec obsadil poslední volnou roli a kdo byl vybrán jako poslední možná varianta? Režisér nám také prozradil několik perliček z natáčení. V čem ho pobavil například Luděk Sobota a Rudolf Hrušínský? Projekce se zúčastnili i někteří herci včetně Jiřího Krampola, který se rozpovídal o scéně s legendárním pilotem Formule 1 Emersonem Fittipaldim.
(celý článek z 10. listopadu 2021 na Zítřek.cz)

Na cifry došlo i při otázce na financování jeho filmů. „Chtěl jsem si splnit sen filmovat. Byl to drahej sen, první film Pamětnice jsem splácel sedm let, protože na něj nikdo nepřišel kromě mě a našich. Na české poměry nestál moc, ale pro pětadvacetiletého učitele z Náchoda to bylo dost. Hodně lidí mi půjčilo, kterým pak bylo potřeba to splatit. To byl film, kde hrálo 20 hereckých legend,“ řekl režisér.
(celý článek z 8. listopadu 2021 na iDNESu)

Před vypuknutím podzimní taneční soutěže dotočil romský popelář Franta z Mostu! nejen snímek Bastardi 4, ale stihl i sedm dílů nového seriálu Škola mého života. Obojí v režii Tomáše Magnuska (37). „Když jsem Tomášovi kývl na roli školníka, musel mi zaručit, že budu mít do příprav na StarDance dotočeno. Jinak bych do toho nešel,“ komentoval Zdeněk, který moc dobře věděl, že ho StarDance totálně vyšťaví. „Jsem poleno a do Prahy jsem musel dojíždět na soukromé hodiny tance,“ přiznal Godla.
(celý článek ze 4. listopadu 2021 na Blesku)

Herci a režisérovi Tomáši Magnuskovi (37) se podařilo v karanténě zhubnout neuvěřitelných 80 kilo. Přestože se nyní cítí „lehčí“ a zdá se, že má vyhráno, ta největší zkouška teprve přišla. Musí si váhu udržovat.
„Vždycky jsem si myslel, že vítězstvím je zhubnutí, ale pohlídat si to, je ještě těžší,“ svěřil Super.cz Magnusek, který s hubnutím neskončil. Má ještě další cíle. „Už jsem měl zase pár kilo nahoře, teď jsem to zase musel shodit. Ještě třináct kilo dolů a chci mít půlku váhy, kterou jsem měl před dvěma lety,“ prozradil nám režisér, jenž bude hostem pořadu 7 pádů Honzy Dědka.
(celý článek z 2. listopadu 2021 na Super.cz)

Kromě Love Islandu a působení na instagramu, kde má Gabriela slušných bezmála 300 tisíc sledujících, je i příležitostnou herečkou. Zatím největší filmovou roli získala v připravovaném pokračování Bastardů 4 režiséra Tomáše Magnuska (37). „Šlo o roli Romky a jelikož jsem napůl Maďarka, jsem podobný typ a i můj temperament je roli blízký…,“
(celý článek z 27. října 2021 na Blesku)

Tomáš Magnusek vám prozradí, jak napadne pedagoga stát se režisérem. 🎬 Popovídáme si i o tom, jak dlouho splácel svůj první film a jak probíhalo natáčení. 🎥 (26. října 2021)

„Ten snímek je o temných momentech naší historie. O tom, co jsme jako národ museli zažít,“ řekl v rozhovoru pro Frekvenci 1 režisér s tím, že natáčení má proběhnout příští rok.
„Film bude nákladný. Momentálně vybírám herce. K dispozici máme fotografie těch, které budou ztvárňovat. Chceme, aby si byli co nejvíce podobní,“ dodal Magnusek.
(celý článek ze 7. října 2021 na Aha!)

…a srovnat do latě by mohl poslance například i režisér a scénárista filmu Bastardi Tomáš Magnusek, kterého najdete na kandidátce sociální demokracie.
(celý článek ze 2. října 2021 na Hradeckém deníku)

V loňském roce jsme sledovali obdivuhodné hubnutí XXL režiséra Tomáše Magnuska (37), během několika měsíců dal dolů 80 kg, z toho 30 kg byl čistý tuk! Bez drastických diet a dalších utrpení. Jeho odhodlání a obrovskou vůli podporovala Petra Řehořková (45), kamarádka, herečka a šéfka kliniky estetické medicíny.
(celý článek ze 26. září 2021 na Aha!)

Výrazný úbytek váhy může pro někoho znamenat životní proměnu, která bere dech. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) se rozhodl k zásadnímu kroku, kdy ze sebe po vzhledové stránce udělal zcela nového člověka. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, na jaké hmotnosti se mu podařilo dosáhnout nebo co je pro něj nejtěžší součástí hubnutí. “Nejsem člověk, kterého honí mlsná. Ale když se na něco dívám, dostanu na to chuť a jakmile se to dostane přede mě, je zle. Nyní se snažím zhubnout ještě dalších 17 kilogramů,” vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek z 24. září 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Když mu váha ukázala těžko uvěřitelných téměř sto osmdesát kilogramů, rozhodl se Tomáš Magnusek (37), že je potřeba se sebou něco dělat a zachránit si život. To se sice podařilo a režisér zhubl pětasedmdesát kilo, klid ale stále nemá a pořád se trápí. Proč?
(celý článek ze 13. září 2021 na Blesku)

Tomáš Magnusek (režisér), Martin Dejdar (herec), Pavlína Moskalyková (dramaturgyně), Jana Sedláčková (rekvizity), Lída Kadaníková (kostýmy) a Josef Plašil (vedoucí výroby) – ti všichni nechali v pondělí 6. září v Kině 70 v Dobrušce pomyslně nahlédnout za oponu, která se vloni zavřela za natáčením filmu Stáří není pro sraby.
(celý článek ze 7. září 2021 na Rychnovském deníku)

Pro některé je hubnutí noční můrou, pro režiséra a herce Tomáše Magnuska (37) se stalo dlouhodobou rutinou. Podařilo se mu zhubnout 80 kilogramů, ale sám přiznal, že v poslední době nastal malý nárůst hmotnosti, který se snaží dostat opět pod kontrolu. “Přibral jsem asi šest kilo a musím s tím něco udělat. Vážím se třikrát nebo čtyřikrát denně. Po každém jídle chci vědět, jak to na mě funguje. Je to trochu »psycho«. Pro mě je vážně nejhorší jíst večer a mít v jídelníčku sladké – to jsou »zabijáci« mé hubnoucí snahy,” řekl pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 20. srpna 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Vedle hlavních hvězd Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfka se někdejší „kolos“, jehož váha počátkem loňského ledna přesahovala 170 kg, neztratí. Hraje youtubera, který se pokouší na sebe upoutat za každou cenu. „Třeba uvaří hovno tak, aby vypadalo realisticky. Zastydlý chlap, co se snaží dohnat mladé, mít sledovanost. Outsider, nemá moc kamarádů, singl, nemoderně oblékaný. Všem puberťákům je k smíchu,“ řekl Super.cz o roli Radomila.
(celý článek ze 7. srpna 2021 na Super.cz)

První monstrum se zjeví hned v první scéně. Je to kamarádova usměvavá babička s bábovkou. Ve filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce, který od čtvrtka promítají kina, režisér Andy Fehu opět dokazuje cit pro zapadlá žánrová zákoutí. V jeho komedii diváky přepadá trapno i proudy krve. S osvobozujícím účinkem. Tak jako Quentin Tarantino staví do popředí představitele vedlejších rolí či lidi za zenitem a nalézá jejich dříve netušené kvality, Fehu svěřil jednu z důležitých postav Tomáši Magnuskovi. Neironicky, byť je tento jednačtyřicetiletý youtuber-nekňuba v očích obou hlavních hrdinů vysmívaným otloukánkem.
(celý článek z 5. srpna 2021 na Aktuálně.cz)

Nová filmová komedie Shoky a Morthy předčila očekávání. Nejen, že je snímek vtipný, napínavý, děj se nevleče a herci odvedli opravdu skvělé výkony, ale dokonce si v něm zahrál dlouho neobsazený Tomáš Magnusek, který pár měsíců předtím zhubnul neuvěřitelných 70 kilogramů.
(celý článek ze 3. srpna 2021 na Šípu)

Sympatický režisér Tomáš Magnusek byl v minulosti opravdu velkým mužem – jeho hmotnost se totiž držela na alarmujících číslech potvrzujících vysoký stupeň obezity. Ale i když ho netrápily žádné vážné zdravotní problémy, kilogramy navíc mu postupem času začaly vadit. A tak přišlo zásadní rozhodnutí, že se s váhou pokusí něco udělat a zhubnout. Tentokrát měl ale jasný cíl a vše si dobře nastavil.
(celý článek z 28. července 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Před samotnou projekcí se mohli návštěvníci kina vyfotit s herci, nechyběl bohumínský rodák Štěpán Kozub, dále Tomáš Magnusek a Martina Babišová. Diváci v Ostravě byli vůbec prvními, kteří měli možnost film vidět, pro velký zájem se nakonec promítalo hned ve dvou sálech. Další předpremiéra se uskuteční 27. července v Praze. 
(celý článek ze 24. července 2021 na Moravskoslezském deníku)

“Přes léto je hubnutí jednodušší, protože se potím z principu (smích). Léto je roční období, které nemám úplně v lásce právě proto, že se člověk potí, štípají ho komáři… Jediné, co je pozitivní, jsou ranní nebo večerní procházky, kdy je celkem příjemně. Ale shazuje se mi lépe, vždycky vyrazím na svoji desetikilometrovou procházku, což už je znát. Chodím plavat, posilovnu teď bohužel moc nestíhám, ale plavání funguje a obzvlášť v horku je to hodně osvěžující,” řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pohyb musí jít ruku v ruce se stravováním. I během hubnutí je podle jeho zkušeností důležité neomezovat potraviny a nesnažit se nic si zakazovat, protože chuť člověka dříve či později dostihne, podobně jako jojo efekt po ukončení diet.
(celý článek z 21. června 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Náchodského filmaře Tomáše Magnuska, který přímo v Ratibořicích provozuje Herecký dům Viktorka, jehož součástí je i herecké muzeum, odchod Libuše Šafránky hodně zabolel. „Byli jsme s Libuškou dobří kamarádi, naposledy jsme spolu točili v Náchodě seriál Stopy života (2013 – 2015), ve kterém hrála i s manželem Josefem Abrahamem,“ vzpomíná se smutkem v hlase. „Moc opravdových kamarádů v branži nemám a Libuška byla jedním z nich. Když jsme si tehdy během natáčení povídali, zda by něčím obohatila sbírku hereckého muzea, tak mi nabídla svůj osobní talisman. Měla celý život ráda sovy a tím talismanem byla dřevěná sovička, se kterou se radila vždy v důležitých okamžicích a životních rozhodnutí. Teď ji mám alespoň jako cenou vzpomínku na Libušku,“ povzdechl si Tomáš Magnusek.
(celý článek z 9. června 2021 na Krkonošském deníku)

Tomáš Magnusek vypráví o svých studentských letech, o svých začátcích ve filmografii, o svém přivýdělku při studiích, o reakcích mezi Romy na film Bastardi a o svém hubnutí. (6. června 2021)

Nedávno oslavil 70. narozeniny a už sedí! Takhle jednoduše by se dalo popsat to, co potkalo hereckou i dabérskou legendu Otu Jiráka. Skončil v jednom z nejtěžších českých vězení, v Plzni na Borech. V mundúru mukla a nefalšované cele, kde v okolí sedí vrazi, násilníci, zloději a další kriminálníci! Vše naštěstí jen na jeden den a díky novému filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4: Reparát. I sám režisér, autor scénáře a představitel učitele Majera skončil za mřížemi. 
A tak se oba sešli za katrem.
(celý článek ze 24. července 2021 na Plzeňském deníku)

Během natáčení filmu Bastardi 4 – Reparát se dočkal Ota Jirák nezvyklého zážitku. Dabér a herec skončil v mundúru mukla v nefalšované cele v jednom z nejtěžších českých vězení v Plzni na Borech.
(celý článek z 5. května 2021 na Super.cz)

“Na Velikonocích je nejlepší jídlo. Když si něco dopřeju, musím to spálit pohybem. Najíst se můžu, ale to, co přijmu, musím vydat – hubnutí je zkrátka matematika,” doplnil Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 4. dubna 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Kamera, klapka, akce! V záběru se odehrává dramatická scéna, při které jde o život. Zdravotní sestra dusí polštářem starého muže, bývalého školníka, kterého hraje Jan Přeučil. Ten stojí v cestě mafiánovi na sklonku života v podání Jiřího Krampola.
(celý článek ze 23. března 2021 na Blanenském deníku)

Stačilo málo a měl dva metráky, pak ale zázračně zhubl 80 kilogramů. Kdysi nejtěžší režisér nyní přiznal, co ho k tomu přimělo. Tomáš Magnusek se prý zděsil až ve chvíli, kdy si už neviděl na vlastní mužství!
(celý článek z 11. března 2021 na Expres.cz)

Ve svých šestatřiceti letech to má Tomáš Magnusek s profesemi na několik životů. Když jsme ho po třech letech navštívili v Náchodě, u něho doma se změnilo jen pár věcí. Pravda, penzion v Babiččině údolí, kterým nás tehdy také provedl, je dnes zavřený. Ale největší změnu prodělal on sám.
(celý článek z 8. března 2021 na Novinkách)

Pojďme chvilku počítat. 11 celovečerních filmů, tři seriály, natáčení prvního on-line projektu Sedmá brána. To je bilance posledních 11 let bývalého učitele, který si začal bez filmové školy, praxe a peněz plnit svůj životní sen. Režisér Tomáš Magnusek je hostem Lady Klokočníkové v pátek 19. února 2021 po 10. hodině v rozhlasovém studiu. (19. února)