Média

Před několika dny jsme se zúčastnili projekce nového filmu Tomáše Magnuska s názvem Stáří není pro sraby, jenž se může pyšnit hvězdným hereckým obsazením. Který známý herec obsadil poslední volnou roli a kdo byl vybrán jako poslední možná varianta? Režisér nám také prozradil několik perliček z natáčení. V čem ho pobavil například Luděk Sobota a Rudolf Hrušínský? Projekce se zúčastnili i někteří herci včetně Jiřího Krampola, který se rozpovídal o scéně s legendárním pilotem Formule 1 Emersonem Fittipaldim.
(celý článek z 10. listopadu 2021 na Zítřek.cz)

Na cifry došlo i při otázce na financování jeho filmů. „Chtěl jsem si splnit sen filmovat. Byl to drahej sen, první film Pamětnice jsem splácel sedm let, protože na něj nikdo nepřišel kromě mě a našich. Na české poměry nestál moc, ale pro pětadvacetiletého učitele z Náchoda to bylo dost. Hodně lidí mi půjčilo, kterým pak bylo potřeba to splatit. To byl film, kde hrálo 20 hereckých legend,“ řekl režisér.
(celý článek z 8. listopadu 2021 na iDNESu)

Před vypuknutím podzimní taneční soutěže dotočil romský popelář Franta z Mostu! nejen snímek Bastardi 4, ale stihl i sedm dílů nového seriálu Škola mého života. Obojí v režii Tomáše Magnuska (37). „Když jsem Tomášovi kývl na roli školníka, musel mi zaručit, že budu mít do příprav na StarDance dotočeno. Jinak bych do toho nešel,“ komentoval Zdeněk, který moc dobře věděl, že ho StarDance totálně vyšťaví. „Jsem poleno a do Prahy jsem musel dojíždět na soukromé hodiny tance,“ přiznal Godla.
(celý článek ze 4. listopadu 2021 na Blesku)

Herci a režisérovi Tomáši Magnuskovi (37) se podařilo v karanténě zhubnout neuvěřitelných 80 kilo. Přestože se nyní cítí „lehčí“ a zdá se, že má vyhráno, ta největší zkouška teprve přišla. Musí si váhu udržovat.
„Vždycky jsem si myslel, že vítězstvím je zhubnutí, ale pohlídat si to, je ještě těžší,“ svěřil Super.cz Magnusek, který s hubnutím neskončil. Má ještě další cíle. „Už jsem měl zase pár kilo nahoře, teď jsem to zase musel shodit. Ještě třináct kilo dolů a chci mít půlku váhy, kterou jsem měl před dvěma lety,“ prozradil nám režisér, jenž bude hostem pořadu 7 pádů Honzy Dědka.
(celý článek z 2. listopadu 2021 na Super.cz)

Někdo říká, že hubnutí je věda, jiní zas mluví opačně. Pro režiséra Tomáše Magnuska (37) je to především matematika, se kterou se naučil pracovat. Přesto, že po rapidní ztrátě hmotnosti v řádu desítek kilogramů jich několik zase nabral, opět se mu podařilo shodit 12 kilo. Ale byť prokázal neskutečnou vůli a nebojí se dát si do těla, rozhodně to pro něj není procházka růžovou zahradou. “Píchám si speciální injekce na snížení chuti k jídlu a nejvtipnější na tom je skutečnost, že injekce nesnáším a bojím se jich. Krom toho se hlavně taky hodně hýbu. Stále chodím na dlouhé procházky, cvičím v posilovně a plavu. Navíc si teď užívám i saunu a dokonce jsem začal cvičit klasickou jógu,” prozradil pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek z 28. října 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Kromě Love Islandu a působení na instagramu, kde má Gabriela slušných bezmála 300 tisíc sledujících, je i příležitostnou herečkou. Zatím největší filmovou roli získala v připravovaném pokračování Bastardů 4 režiséra Tomáše Magnuska (37). „Šlo o roli Romky a jelikož jsem napůl Maďarka, jsem podobný typ a i můj temperament je roli blízký…,“
(celý článek z 27. října 2021 na Blesku)

Tomáš Magnusek vám prozradí, jak napadne pedagoga stát se režisérem. 🎬 Popovídáme si i o tom, jak dlouho splácel svůj první film a jak probíhalo natáčení. 🎥 (26. října 2021)

„Ten snímek je o temných momentech naší historie. O tom, co jsme jako národ museli zažít,“ řekl v rozhovoru pro Frekvenci 1 režisér s tím, že natáčení má proběhnout příští rok.
„Film bude nákladný. Momentálně vybírám herce. K dispozici máme fotografie těch, které budou ztvárňovat. Chceme, aby si byli co nejvíce podobní,“ dodal Magnusek.
(celý článek ze 7. října 2021 na Aha!)

Po šokujících Bastardech, kde se podle jeho slov snažil ukázat realitu, se vrací do školství. Ve svém novém seriálu, ale i v realitě. Proč nevěří on-line výuce? Myslí si o Pirátech, že jsou „neomarxisté“? A proč nemůže mluvit o svém nejnovějším filmu? O tom všem v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz promluvil vystudovaný speciální pedagog, režisér, ale také kandidát v letošních volbách Tomáš Magnusek. Prozradil také, z jakého důvodu se mu nelíbí, že se malují kříže na náměstí i co říká na „osočování“ premiéra Babiše v souvislosti s pandemií.
(celý článek z 5. října 2021 na Parlamentních listech)

…a srovnat do latě by mohl poslance například i režisér a scénárista filmu Bastardi Tomáš Magnusek, kterého najdete na kandidátce sociální demokracie.
(celý článek ze 2. října 2021 na Hradeckém deníku)

V loňském roce jsme sledovali obdivuhodné hubnutí XXL režiséra Tomáše Magnuska (37), během několika měsíců dal dolů 80 kg, z toho 30 kg byl čistý tuk! Bez drastických diet a dalších utrpení. Jeho odhodlání a obrovskou vůli podporovala Petra Řehořková (45), kamarádka, herečka a šéfka kliniky estetické medicíny.
(celý článek ze 26. září 2021 na Aha!)

Dlouhé roky svoji váhu neřešil – výsledkem byla morbidní obezita. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) vážil v nejhorším období přes 170 kilogramů a přesto, že ho k hubnutí překvapivě nedohnaly zdravotní problémy, už nechtěl pokračovat ve svém dosavadním životním styl. V druhé části rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz popsal obsesi, které se v rámci hubnutí zatím nedokáže zbavit, problémové partie, se kterými stále bojuje i finální cíl své proměny. “Chci se dostat na 87 kilogramů. Ale mám problém s tím, že neustále řeším jenom váhu, nikoliv centimetry,” řekl.
(celý článek z 25. září 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Výrazný úbytek váhy může pro někoho znamenat životní proměnu, která bere dech. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) se rozhodl k zásadnímu kroku, kdy ze sebe po vzhledové stránce udělal zcela nového člověka. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, na jaké hmotnosti se mu podařilo dosáhnout nebo co je pro něj nejtěžší součástí hubnutí. “Nejsem člověk, kterého honí mlsná. Ale když se na něco dívám, dostanu na to chuť a jakmile se to dostane přede mě, je zle. Nyní se snažím zhubnout ještě dalších 17 kilogramů,” vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek z 24. září 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Když mu váha ukázala těžko uvěřitelných téměř sto osmdesát kilogramů, rozhodl se Tomáš Magnusek (37), že je potřeba se sebou něco dělat a zachránit si život. To se sice podařilo a režisér zhubl pětasedmdesát kilo, klid ale stále nemá a pořád se trápí. Proč?
(celý článek ze 13. září 2021 na Blesku)

Filmová trilogie Bastardi, seriál Stopy života nominovaný na Českého lva nebo rodinný seriál Čechovi, to je jen malý výčet z tvorby Tomáše Magnuska. Jelikož režisér má v oblibě Královéhradecký kraj a několikrát ho již navštívil, dohodl se s paní starostkou Houdkovic a kulturní komisí, že na Rychnovsku promítne i svůj nový film Stáří není pro sraby. Jednalo se teprve o třetí veřejnou produkci.
(celý článek z 19. září 2021 na Rychnovském deníku)

Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) se po dlouhé době ukázal ve společnosti, kde předvedl svoji postavu. Díky dietě se mu podařilo zhubnout už skoro polovinu své původní váhy a přestože si nedávno naší redakci postěžoval, že šest kilo přibral, v dietě pokračuje dál. “Ještě se mi to nepodařilo zhubnout všechno, ale pracuji na tom. Štve mě to, ale to půjde, cítím se dobře,” řekl pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Magnusek.
(celý článek ze 7. září 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Tomáš Magnusek (režisér), Martin Dejdar (herec), Pavlína Moskalyková (dramaturgyně), Jana Sedláčková (rekvizity), Lída Kadaníková (kostýmy) a Josef Plašil (vedoucí výroby) – ti všichni nechali v pondělí 6. září v Kině 70 v Dobrušce pomyslně nahlédnout za oponu, která se vloni zavřela za natáčením filmu Stáří není pro sraby.
(celý článek ze 7. září 2021 na Rychnovském deníku)

Pro některé je hubnutí noční můrou, pro režiséra a herce Tomáše Magnuska (37) se stalo dlouhodobou rutinou. Podařilo se mu zhubnout 80 kilogramů, ale sám přiznal, že v poslední době nastal malý nárůst hmotnosti, který se snaží dostat opět pod kontrolu. “Přibral jsem asi šest kilo a musím s tím něco udělat. Vážím se třikrát nebo čtyřikrát denně. Po každém jídle chci vědět, jak to na mě funguje. Je to trochu »psycho«. Pro mě je vážně nejhorší jíst večer a mít v jídelníčku sladké – to jsou »zabijáci« mé hubnoucí snahy,” řekl pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 20. srpna 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Vedle hlavních hvězd Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfka se někdejší „kolos“, jehož váha počátkem loňského ledna přesahovala 170 kg, neztratí. Hraje youtubera, který se pokouší na sebe upoutat za každou cenu. „Třeba uvaří hovno tak, aby vypadalo realisticky. Zastydlý chlap, co se snaží dohnat mladé, mít sledovanost. Outsider, nemá moc kamarádů, singl, nemoderně oblékaný. Všem puberťákům je k smíchu,“ řekl Super.cz o roli Radomila.
(celý článek ze 7. srpna 2021 na Super.cz)

První monstrum se zjeví hned v první scéně. Je to kamarádova usměvavá babička s bábovkou. Ve filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce, který od čtvrtka promítají kina, režisér Andy Fehu opět dokazuje cit pro zapadlá žánrová zákoutí. V jeho komedii diváky přepadá trapno i proudy krve. S osvobozujícím účinkem. Tak jako Quentin Tarantino staví do popředí představitele vedlejších rolí či lidi za zenitem a nalézá jejich dříve netušené kvality, Fehu svěřil jednu z důležitých postav Tomáši Magnuskovi. Neironicky, byť je tento jednačtyřicetiletý youtuber-nekňuba v očích obou hlavních hrdinů vysmívaným otloukánkem.
(celý článek z 5. srpna 2021 na Aktuálně.cz)

Nová filmová komedie Shoky a Morthy předčila očekávání. Nejen, že je snímek vtipný, napínavý, děj se nevleče a herci odvedli opravdu skvělé výkony, ale dokonce si v něm zahrál dlouho neobsazený Tomáš Magnusek, který pár měsíců předtím zhubnul neuvěřitelných 70 kilogramů.
(celý článek ze 3. srpna 2021 na Šípu)

Sympatický režisér Tomáš Magnusek byl v minulosti opravdu velkým mužem – jeho hmotnost se totiž držela na alarmujících číslech potvrzujících vysoký stupeň obezity. Ale i když ho netrápily žádné vážné zdravotní problémy, kilogramy navíc mu postupem času začaly vadit. A tak přišlo zásadní rozhodnutí, že se s váhou pokusí něco udělat a zhubnout. Tentokrát měl ale jasný cíl a vše si dobře nastavil.
(celý článek z 28. července 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Před samotnou projekcí se mohli návštěvníci kina vyfotit s herci, nechyběl bohumínský rodák Štěpán Kozub, dále Tomáš Magnusek a Martina Babišová. Diváci v Ostravě byli vůbec prvními, kteří měli možnost film vidět, pro velký zájem se nakonec promítalo hned ve dvou sálech. Další předpremiéra se uskuteční 27. července v Praze. 
(celý článek ze 24. července 2021 na Moravskoslezském deníku)

V soutěži nazvané “Co Čech to muzikant a Poláci to zbožňují” vystupovali Poláci, kteří zpívali české písně. Z polských úst tak zazněl Sarajevo (Jarek Nohavica), osmdesátkový hit Holky z naší školky, lidová píseň Okolo Hradce, Studené nohy od písničkářky Radúzy, několik písní z repertoáru v Polsku oblíbené Heleny Vondáčkové (Dvě malá křídla tu nejsou, Malovaný džbánek, A ty se ptáš co já, Neuč slunce hřát), Srdcebeat od skupiny Kryštof či zhudebněná báseň Jaroslava Vrchlického. “Díky lidem jako jste vy zůstane poezie nesmrtelná,” ocenil výkon hudebního dua člen poroty Tomáš Magnusek.
(celý článek ze 24. července 2021 na Náchodském deníku)

Herečka Nina Divíšková (†84), která byla dlouhodobě nemocná, dnes zemřela. Herečka si zahrála ve dvou filmech režiséra a herce Tomáše Magnuska, který na ni krátce zavzpomínal: “Byla skvělá, furt teda kouřila, pořád. Já to moc nemám rád, ale ona byla velká kuřačka. Pila vaječňák a čudila. Ale fakt skvělá ženská, moc hodná.”
(celý článek z 21. června 2021 na Super.cz)

“Přes léto je hubnutí jednodušší, protože se potím z principu (smích). Léto je roční období, které nemám úplně v lásce právě proto, že se člověk potí, štípají ho komáři… Jediné, co je pozitivní, jsou ranní nebo večerní procházky, kdy je celkem příjemně. Ale shazuje se mi lépe, vždycky vyrazím na svoji desetikilometrovou procházku, což už je znát. Chodím plavat, posilovnu teď bohužel moc nestíhám, ale plavání funguje a obzvlášť v horku je to hodně osvěžující,” řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pohyb musí jít ruku v ruce se stravováním. I během hubnutí je podle jeho zkušeností důležité neomezovat potraviny a nesnažit se nic si zakazovat, protože chuť člověka dříve či později dostihne, podobně jako jojo efekt po ukončení diet.
(celý článek z 21. června 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Moc nechybělo a režisér a příležitostný herec Tomáš Magnusek málem strhnul váhu svými takřka dvěma metráky. Od roku 2004 patnáct let jen tloustl a podle svých slov za tu dobu nabral k původním sotva 80 kilogramům dalších sto. Teprve během pandemie se rozhodl se sebou něco udělat. A impulsem nebyly ani tak rady lékařů jako obyčejná, ale o to silnější mužská ješitnost.
(celý článek z 13. června 2021 na iDNESu)

Nakažlivá radost ze hry, již Andy Fehu projevil v prvotině Nenasytná Tiffany, naštěstí dýchá i z jeho novinky Shoky & Morthy: Poslední velká akce. Jde opět o zábavnou variaci na horory a vedle báječného Štěpána Kozuba v ní herecky rozkvétá Tomáš Magnusek.
(celý článek z 13. června 2021 na iDNESu)

Pro režiséra Tomáše Magnuska není smrt Libuše Šafránkové (†68) pouze odchodem kolegyně, kterou obdivoval a v roce 2014 ji obsadil do seriálu Stopy života, ale její skon vnímá jako osobní ztrátu. Byli totiž přátelé. „Byla jedním z nejslušnějších a nejlepších lidí, které jsem kdy v životě potkal. Byla upřímná, zamilovaná do svého manžela, zamilovaná do své rodiny. Je nefér, co se stalo,“ řekl Super.cz režisér.
(celý článek z 9. června 2021 na Super.cz)

Náchodského filmaře Tomáše Magnuska, který přímo v Ratibořicích provozuje Herecký dům Viktorka, jehož součástí je i herecké muzeum, odchod Libuše Šafránky hodně zabolel. „Byli jsme s Libuškou dobří kamarádi, naposledy jsme spolu točili v Náchodě seriál Stopy života (2013 – 2015), ve kterém hrála i s manželem Josefem Abrahamem,“ vzpomíná se smutkem v hlase. „Moc opravdových kamarádů v branži nemám a Libuška byla jedním z nich. Když jsme si tehdy během natáčení povídali, zda by něčím obohatila sbírku hereckého muzea, tak mi nabídla svůj osobní talisman. Měla celý život ráda sovy a tím talismanem byla dřevěná sovička, se kterou se radila vždy v důležitých okamžicích a životních rozhodnutí. Teď ji mám alespoň jako cenou vzpomínku na Libušku,“ povzdechl si Tomáš Magnusek.
(celý článek z 9. června 2021 na Krkonošském deníku)

Popírání složitosti následujících dní je zbytečné a není na stole. “Čeká mě to nejhorší, protože to jde úplně nejpomaleji. Tělo si už zvyklo na všechno, na chůzi, posilovnu, plavání, změnu jídelníčku i saunu. Teď nevím, co k tomu přidat. Poslední fáze bude asi nejtěžší,” řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 4. června 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Tomáš Magnusek vypráví o svých studentských letech, o svých začátcích ve filmografii, o svém přivýdělku při studiích, o reakcích mezi Romy na film Bastardi a o svém hubnutí. (6. června 2021)

„Když čtu články na některých serverech, přijde mi to, jako kdyby válka začala v roce 1945. V poslední době mám pocit, jako kdyby se historie motala jen kolem toho, jakým způsobem jsme ubližovali sudetským Němcům,“ říká režisér Tomáš Magnusek. Prozradil, co se mu v této souvislosti nelíbí na některých filmech a naznačil, jaký film z této doby má v plánu on. Vysvětlil, proč mu vadí odstraňování historických soch. Povyprávěl, jak se vypořádal s dobou koronavirovou a co vše během ní stihl natočit. Zmínil např. svůj nový film „Stáří není pro sraby“. Promluvil i o vládě a protiepidemických opatřeních. Ministra Zaorálka označil na nemastného, neslaného politického matadora.
(celý článek z 31. května 2021 na Parlamentních listech)

Nedávno oslavil 70. narozeniny a už sedí! Takhle jednoduše by se dalo popsat to, co potkalo hereckou i dabérskou legendu Otu Jiráka. Skončil v jednom z nejtěžších českých vězení, v Plzni na Borech. V mundúru mukla a nefalšované cele, kde v okolí sedí vrazi, násilníci, zloději a další kriminálníci! Vše naštěstí jen na jeden den a díky novému filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4: Reparát. I sám režisér, autor scénáře a představitel učitele Majera skončil za mřížemi. 
A tak se oba sešli za katrem.
(celý článek ze 24. července 2021 na Plzeňském deníku)

Během natáčení filmu Bastardi 4 – Reparát se dočkal Ota Jirák nezvyklého zážitku. Dabér a herec skončil v mundúru mukla v nefalšované cele v jednom z nejtěžších českých vězení v Plzni na Borech.
(celý článek z 5. května 2021 na Super.cz)

Herec Tomáš Magnusek (36) je otcem syna Vojtěcha, který oslavil 16. narozeniny a slavnému tátovi jako by z oka vypadl. Fyzická podoba je nepřehlédnutelná a o podobě povahové promluvil samotný tatínek. “Umělecky se zdařil, ale že bude filmař, si nemyslím,” řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz a přiblížil, v čem by ocenil spíš to, kdyby mu syn podobný nebyl.
(celý článek ze 27. dubna 2021 na ŽivotvČesku.cz)

“Na Velikonocích je nejlepší jídlo. Když si něco dopřeju, musím to spálit pohybem. Najíst se můžu, ale to, co přijmu, musím vydat – hubnutí je zkrátka matematika,” doplnil Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 4. dubna 2021 na ŽivotvČesku.cz)

V podstatě ze dne na den se stal hereckou hvězdou. Zdeněk Godla (46), kterého proslavil seriál Most! a role v novácké Ordinaci v růžové zahradě II, opět natáčí. Romský herec nyní dokonce dostal hlavní roli. „Na natáčení jsem se těšil a jsem rád, že mě režisér Tomáš Magnusek oslovil. Už jsme si spolupráci spolu vyzkoušeli na jiném jeho projektu Škola mého života a zjistili jsme, že na sebe slyšíme. Dokonce si říkáme ´brácho´. Jsme podobné nátury, máme podobný humor a energii. Umíme si ze sebe vzájemně udělat legraci. Myslím si, že se diváci mají na co těšit,“ svěřil se Super.cz Godla.
(celý článek z 29. března 2021 na Super.cz)

Kamera, klapka, akce! V záběru se odehrává dramatická scéna, při které jde o život. Zdravotní sestra dusí polštářem starého muže, bývalého školníka, kterého hraje Jan Přeučil. Ten stojí v cestě mafiánovi na sklonku života v podání Jiřího Krampola.
(celý článek ze 23. března 2021 na Blanenském deníku)

Po odvysílání předchozích dílů filmové série Bastardi byl režisér Tomáš Magnusek pravidelně označován za rasistu. Tomu se jen směje.„Jsem opravdu ukázkový rasista, který má za manželku poloromku. A jen tak mimochodem, spousta romských herců i neherců mě nebo můj tým sama kontaktovala. Vždycky se mnou rádi spolupracovali a já si toho moc vážím,“ říká Magnusek.
(celý článek z 18. března 2021 na Super.cz)

Talent v sobě nezapře. Mladá herečka a zpěvačka Natálie Grossová (18), nominovaná v roce 2017 za ztvárnění Sáry v muzikálu Ples upírů na cenu Thálie, získala roli v připravovaném čtvrtém pokračování Bastardů režiséra Tomáše Magnuska (36), který zhodnotil její výkon na place během natáčení. “To, co předvedla, bylo neskutečné. Všichni jsme byli v šoku,” vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 17. března 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Stačilo málo a měl dva metráky, pak ale zázračně zhubl 80 kilogramů. Kdysi nejtěžší režisér nyní přiznal, co ho k tomu přimělo. Tomáš Magnusek se prý zděsil až ve chvíli, kdy si už neviděl na vlastní mužství!
(celý článek z 11. března 2021 na Expres.cz)

Ve svých šestatřiceti letech to má Tomáš Magnusek s profesemi na několik životů. Když jsme ho po třech letech navštívili v Náchodě, u něho doma se změnilo jen pár věcí. Pravda, penzion v Babiččině údolí, kterým nás tehdy také provedl, je dnes zavřený. Ale největší změnu prodělal on sám.
(celý článek z 8. března 2021 na Novinkách)

Zní to neuvěřitelně, ale Jean-Claude van Damme (60) přijal roli v Magnuskově filmu Bastardi 4: Reparát. První klapka padne právě dnes v Chánově. Bývalý akční hrdina tam ale ještě nebude.
(celý článek z 8. března 2021 na Blesku)

Pojďme chvilku počítat. 11 celovečerních filmů, tři seriály, natáčení prvního on-line projektu Sedmá brána. To je bilance posledních 11 let bývalého učitele, který si začal bez filmové školy, praxe a peněz plnit svůj životní sen. Režisér Tomáš Magnusek je hostem Lady Klokočníkové v pátek 19. února 2021 po 10. hodině v rozhlasovém studiu. (19. února)

“Stále jsem přidával aktivitu. Začal jsem s chůzí, potom jsem méně jedl a pak jsem navyšoval pohyb. Nejlépe se mi osvědčil přerušovaný půst – člověk se jednou za den pořádně nají, dá si vše, na co má chuť, ale zbytek dne už je bez jídla. Já třeba začínám ráno velkou snídaní, ve které si dopřeju všechno. Zhruba po pěti hodinách si dám oběd, polévku a nějaké dobré jídlo. Pak už zase nejím. Díky tomu jde váha stále dolů,” popsal pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Magnusek nejosvědčenější metodu hubnutí, která u něj funguje nejefektivněji.
(celý článek z 5. února 2021 na ŽivotvČesku.cz)

„Umělci skutečně nejsou všichni milionáři. A někteří ve finále teď opravdu za tu kasu šli,“ říká na reakce, které se ozývají na adresu umělců, režisér Tomáš Magnusek. K náladě ve společnosti podotýká: „Lidi jsou fakt zoufalí, naštvaní, přemýšlejí, jak ta nařízení přečurat.“ Vysvětluje, proč má strach z kompenzací, jež stát v „době koronaviru“ vyplácí. Říká, že ačkoliv není volič vládnoucí strany, nelíbí se mu, jak někteří lidé neustále do vlády „šijou“, a že se nevyplatilo, že premiér chtěl dělat některé věci „k vůli lidu“. Za velký problém považuje distanční výuku. „Já bych navrhoval, aby žáci tento školní rok opakovali,“ říká z pozice bývalého učitele. Promluvil i o ČT, o „zaškatulkování“ i o novém dílu Bastardů, který začne zanedlouho natáčet. Vyjádřil se také ke slovům prezidenta Zemana.
(celý článek z 1. února 2021 na Parlamentních listech)

S trochou nadsázky se dá říct, že režisér Tomáš Magnusek chce být ve svém oboru světovým rekordmanem a vytvořit nejvíce filmů během jednoho roku. Nebo je prostě pilný jako včelička. Buď jak buď, práce mu jde moc pěkně. Pandemie koronaviru ho sice zdržela, ale nezastavila.
(celý článek z 29. ledna 2021 na Čtidoma.cz)

Krampol má k filmu Stáří není pro sraby velmi zvláštní vztah. Pár dnů poté, co loni v létě pro film dotočil scény, jak manželku uložil do rakve a vyprovodil do krematoria, mu v reálném životě zemřela po 27 společných letech milovaná manželka Hanka (†59). „Jako kdyby tehdy momentální Krampolův život řídil scénář filmu, úplně mě mrazilo,” komentuje režisér snímku Tomáš Magnusek (36). Herec se ale na klip i film nesmírně těší. Přiznává, že je to právě práce, která mu pomáhá alespoň trošku vyrovnat se s odchodem Hanky. 
(celý článek z 19. ledna 2021 na Blesku)

Hana Krampolová zemřela začátkem srpna, zpráva o úmrtí Frejovy partnerky Gábiny přišla v polovině srpna. „Děsivé bylo to, že Jirka točil pohřeb té své filmové ženy. Moc nevěřím na to, že by si to nějak přivolal, i když někteří kolegové jo,” řekl Super.cz Magnusek„A co se týče Ládi Freje, je to smutné, velmi smutné. My jsme o tom spolu párkrát hovořili, Láďa je taky prima,“ uvedl v rozhovoru pro Face to Face na televizi Seznam.
(celý článek ze 17. ledna 2021 na Super.cz)

Často se o něm mluví jako o režisérovi, který dává prostor hereckým a mnohdy i zapomenutým legendám. Donedávna byl ale hlavně označkován za nejvíce vážícího českého režiséra. Tohoto prvenství se scenárista a režisér Tomáš Magnusek konečně vzdal.
Ještě před rokem měl přes 170 kilogramů a během několika měsíců se mu podařilo zhubnout 75 kilo. Radikální proměnu logicky doprovázely i drsné zákroky. Jedním z nich bylo i odstranění kožního převisu břicha, po kterém mu zůstala obrovská jizva s 52 stehy. „Dostal jsem novou energii do života,” svěřil se Super.cz režisér.
(celý článek ze 13. ledna 2021 na Super.cz)