Přeskočit na obsah

Starší články

Starší články

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl vzděláním pedagog a rodák z Náchoda Tomáš Magnusek, který hrál například ve filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce a v poslední době zhubl zhruba 80 kilogramů. Nemohli jsme se ho proto nezeptat třeba na to, zda může okurka chutnat jako meloun. „Ne, ne, ne, nemyslím si to. Meloun je jediná pozitivní věc na létě,“ měl v otázce jasno muž, který režíroval třeba seriál Čechovi nebo film Modelky s.r.o.
(celý článek z 8. prosince 2021 na Radiu Wave)

„Ležáky si zaslouží zfilmování, stejně jako si to zasloužily Lidice. To jsou příběhy, na které se nesmí zapomenout,“ říká režisér Tomáš Magnusek, který tak pro ParlamentníListy.cz konečně odtajnil, na jakém filmu právě pracuje a dodává. „Poslední dobou mám pocit, že těch filmů, jak my jsme ubližovali, je už docela dost. Vezměme si třeba film Krajina ve stínu. A teď zase já natočím film o tom, jak někdo ubližoval nám.“ Připomenul, co se v Ležákách přesně odehrálo i proč podle něj atentát na Heydricha odnesly jako první Lidice. Řekl také, jak on vnímá „tendence“ omluvit se za to, co se dělo v Sudetech po válce.
(celý článek z 1. listopadu 2021 na Parlamentních listech)

Před několika dny jsme se zúčastnili projekce nového filmu Tomáše Magnuska s názvem Stáří není pro sraby, jenž se může pyšnit hvězdným hereckým obsazením. Který známý herec obsadil poslední volnou roli a kdo byl vybrán jako poslední možná varianta? Režisér nám také prozradil několik perliček z natáčení. V čem ho pobavil například Luděk Sobota a Rudolf Hrušínský? Projekce se zúčastnili i někteří herci včetně Jiřího Krampola, který se rozpovídal o scéně s legendárním pilotem Formule 1 Emersonem Fittipaldim.
(celý článek z 10. listopadu 2021 na Zítřek.cz)

Na cifry došlo i při otázce na financování jeho filmů. „Chtěl jsem si splnit sen filmovat. Byl to drahej sen, první film Pamětnice jsem splácel sedm let, protože na něj nikdo nepřišel kromě mě a našich. Na české poměry nestál moc, ale pro pětadvacetiletého učitele z Náchoda to bylo dost. Hodně lidí mi půjčilo, kterým pak bylo potřeba to splatit. To byl film, kde hrálo 20 hereckých legend,“ řekl režisér.
(celý článek z 8. listopadu 2021 na iDNESu)

Před vypuknutím podzimní taneční soutěže dotočil romský popelář Franta z Mostu! nejen snímek Bastardi 4, ale stihl i sedm dílů nového seriálu Škola mého života. Obojí v režii Tomáše Magnuska (37). „Když jsem Tomášovi kývl na roli školníka, musel mi zaručit, že budu mít do příprav na StarDance dotočeno. Jinak bych do toho nešel,“ komentoval Zdeněk, který moc dobře věděl, že ho StarDance totálně vyšťaví. „Jsem poleno a do Prahy jsem musel dojíždět na soukromé hodiny tance,“ přiznal Godla.
(celý článek ze 4. listopadu 2021 na Blesku)

Herci a režisérovi Tomáši Magnuskovi (37) se podařilo v karanténě zhubnout neuvěřitelných 80 kilo. Přestože se nyní cítí „lehčí“ a zdá se, že má vyhráno, ta největší zkouška teprve přišla. Musí si váhu udržovat.
„Vždycky jsem si myslel, že vítězstvím je zhubnutí, ale pohlídat si to, je ještě těžší,“ svěřil Super.cz Magnusek, který s hubnutím neskončil. Má ještě další cíle. „Už jsem měl zase pár kilo nahoře, teď jsem to zase musel shodit. Ještě třináct kilo dolů a chci mít půlku váhy, kterou jsem měl před dvěma lety,“ prozradil nám režisér, jenž bude hostem pořadu 7 pádů Honzy Dědka.
(celý článek z 2. listopadu 2021 na Super.cz)

Kromě Love Islandu a působení na instagramu, kde má Gabriela slušných bezmála 300 tisíc sledujících, je i příležitostnou herečkou. Zatím největší filmovou roli získala v připravovaném pokračování Bastardů 4 režiséra Tomáše Magnuska (37). „Šlo o roli Romky a jelikož jsem napůl Maďarka, jsem podobný typ a i můj temperament je roli blízký…,“
(celý článek z 27. října 2021 na Blesku)

Tomáš Magnusek vám prozradí, jak napadne pedagoga stát se režisérem. 🎬 Popovídáme si i o tom, jak dlouho splácel svůj první film a jak probíhalo natáčení. 🎥 (26. října 2021)

„Ten snímek je o temných momentech naší historie. O tom, co jsme jako národ museli zažít,“ řekl v rozhovoru pro Frekvenci 1 režisér s tím, že natáčení má proběhnout příští rok.
„Film bude nákladný. Momentálně vybírám herce. K dispozici máme fotografie těch, které budou ztvárňovat. Chceme, aby si byli co nejvíce podobní,“ dodal Magnusek.
(celý článek ze 7. října 2021 na Aha!)

…a srovnat do latě by mohl poslance například i režisér a scénárista filmu Bastardi Tomáš Magnusek, kterého najdete na kandidátce sociální demokracie.
(celý článek ze 2. října 2021 na Hradeckém deníku)

V loňském roce jsme sledovali obdivuhodné hubnutí XXL režiséra Tomáše Magnuska (37), během několika měsíců dal dolů 80 kg, z toho 30 kg byl čistý tuk! Bez drastických diet a dalších utrpení. Jeho odhodlání a obrovskou vůli podporovala Petra Řehořková (45), kamarádka, herečka a šéfka kliniky estetické medicíny.
(celý článek ze 26. září 2021 na Aha!)

Výrazný úbytek váhy může pro někoho znamenat životní proměnu, která bere dech. Režisér a herec Tomáš Magnusek (37) se rozhodl k zásadnímu kroku, kdy ze sebe po vzhledové stránce udělal zcela nového člověka. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, na jaké hmotnosti se mu podařilo dosáhnout nebo co je pro něj nejtěžší součástí hubnutí. “Nejsem člověk, kterého honí mlsná. Ale když se na něco dívám, dostanu na to chuť a jakmile se to dostane přede mě, je zle. Nyní se snažím zhubnout ještě dalších 17 kilogramů,” vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek z 24. září 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Když mu váha ukázala těžko uvěřitelných téměř sto osmdesát kilogramů, rozhodl se Tomáš Magnusek (37), že je potřeba se sebou něco dělat a zachránit si život. To se sice podařilo a režisér zhubl pětasedmdesát kilo, klid ale stále nemá a pořád se trápí. Proč?
(celý článek ze 13. září 2021 na Blesku)

Tomáš Magnusek (režisér), Martin Dejdar (herec), Pavlína Moskalyková (dramaturgyně), Jana Sedláčková (rekvizity), Lída Kadaníková (kostýmy) a Josef Plašil (vedoucí výroby) – ti všichni nechali v pondělí 6. září v Kině 70 v Dobrušce pomyslně nahlédnout za oponu, která se vloni zavřela za natáčením filmu Stáří není pro sraby.
(celý článek ze 7. září 2021 na Rychnovském deníku)

Pro některé je hubnutí noční můrou, pro režiséra a herce Tomáše Magnuska (37) se stalo dlouhodobou rutinou. Podařilo se mu zhubnout 80 kilogramů, ale sám přiznal, že v poslední době nastal malý nárůst hmotnosti, který se snaží dostat opět pod kontrolu. “Přibral jsem asi šest kilo a musím s tím něco udělat. Vážím se třikrát nebo čtyřikrát denně. Po každém jídle chci vědět, jak to na mě funguje. Je to trochu »psycho«. Pro mě je vážně nejhorší jíst večer a mít v jídelníčku sladké – to jsou »zabijáci« mé hubnoucí snahy,” řekl pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 20. srpna 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Vedle hlavních hvězd Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfka se někdejší „kolos“, jehož váha počátkem loňského ledna přesahovala 170 kg, neztratí. Hraje youtubera, který se pokouší na sebe upoutat za každou cenu. „Třeba uvaří hovno tak, aby vypadalo realisticky. Zastydlý chlap, co se snaží dohnat mladé, mít sledovanost. Outsider, nemá moc kamarádů, singl, nemoderně oblékaný. Všem puberťákům je k smíchu,“ řekl Super.cz o roli Radomila.
(celý článek ze 7. srpna 2021 na Super.cz)

První monstrum se zjeví hned v první scéně. Je to kamarádova usměvavá babička s bábovkou. Ve filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce, který od čtvrtka promítají kina, režisér Andy Fehu opět dokazuje cit pro zapadlá žánrová zákoutí. V jeho komedii diváky přepadá trapno i proudy krve. S osvobozujícím účinkem. Tak jako Quentin Tarantino staví do popředí představitele vedlejších rolí či lidi za zenitem a nalézá jejich dříve netušené kvality, Fehu svěřil jednu z důležitých postav Tomáši Magnuskovi. Neironicky, byť je tento jednačtyřicetiletý youtuber-nekňuba v očích obou hlavních hrdinů vysmívaným otloukánkem.
(celý článek z 5. srpna 2021 na Aktuálně.cz)

Nová filmová komedie Shoky a Morthy předčila očekávání. Nejen, že je snímek vtipný, napínavý, děj se nevleče a herci odvedli opravdu skvělé výkony, ale dokonce si v něm zahrál dlouho neobsazený Tomáš Magnusek, který pár měsíců předtím zhubnul neuvěřitelných 70 kilogramů.
(celý článek ze 3. srpna 2021 na Šípu)

Sympatický režisér Tomáš Magnusek byl v minulosti opravdu velkým mužem – jeho hmotnost se totiž držela na alarmujících číslech potvrzujících vysoký stupeň obezity. Ale i když ho netrápily žádné vážné zdravotní problémy, kilogramy navíc mu postupem času začaly vadit. A tak přišlo zásadní rozhodnutí, že se s váhou pokusí něco udělat a zhubnout. Tentokrát měl ale jasný cíl a vše si dobře nastavil.
(celý článek z 28. července 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Před samotnou projekcí se mohli návštěvníci kina vyfotit s herci, nechyběl bohumínský rodák Štěpán Kozub, dále Tomáš Magnusek a Martina Babišová. Diváci v Ostravě byli vůbec prvními, kteří měli možnost film vidět, pro velký zájem se nakonec promítalo hned ve dvou sálech. Další předpremiéra se uskuteční 27. července v Praze. 
(celý článek ze 24. července 2021 na Moravskoslezském deníku)

“Přes léto je hubnutí jednodušší, protože se potím z principu (smích). Léto je roční období, které nemám úplně v lásce právě proto, že se člověk potí, štípají ho komáři… Jediné, co je pozitivní, jsou ranní nebo večerní procházky, kdy je celkem příjemně. Ale shazuje se mi lépe, vždycky vyrazím na svoji desetikilometrovou procházku, což už je znát. Chodím plavat, posilovnu teď bohužel moc nestíhám, ale plavání funguje a obzvlášť v horku je to hodně osvěžující,” řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pohyb musí jít ruku v ruce se stravováním. I během hubnutí je podle jeho zkušeností důležité neomezovat potraviny a nesnažit se nic si zakazovat, protože chuť člověka dříve či později dostihne, podobně jako jojo efekt po ukončení diet.
(celý článek z 21. června 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Náchodského filmaře Tomáše Magnuska, který přímo v Ratibořicích provozuje Herecký dům Viktorka, jehož součástí je i herecké muzeum, odchod Libuše Šafránky hodně zabolel. „Byli jsme s Libuškou dobří kamarádi, naposledy jsme spolu točili v Náchodě seriál Stopy života (2013 – 2015), ve kterém hrála i s manželem Josefem Abrahamem,“ vzpomíná se smutkem v hlase. „Moc opravdových kamarádů v branži nemám a Libuška byla jedním z nich. Když jsme si tehdy během natáčení povídali, zda by něčím obohatila sbírku hereckého muzea, tak mi nabídla svůj osobní talisman. Měla celý život ráda sovy a tím talismanem byla dřevěná sovička, se kterou se radila vždy v důležitých okamžicích a životních rozhodnutí. Teď ji mám alespoň jako cenou vzpomínku na Libušku,“ povzdechl si Tomáš Magnusek.
(celý článek z 9. června 2021 na Krkonošském deníku)

Tomáš Magnusek vypráví o svých studentských letech, o svých začátcích ve filmografii, o svém přivýdělku při studiích, o reakcích mezi Romy na film Bastardi a o svém hubnutí. (6. června 2021)

Nedávno oslavil 70. narozeniny a už sedí! Takhle jednoduše by se dalo popsat to, co potkalo hereckou i dabérskou legendu Otu Jiráka. Skončil v jednom z nejtěžších českých vězení, v Plzni na Borech. V mundúru mukla a nefalšované cele, kde v okolí sedí vrazi, násilníci, zloději a další kriminálníci! Vše naštěstí jen na jeden den a díky novému filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4: Reparát. I sám režisér, autor scénáře a představitel učitele Majera skončil za mřížemi. 
A tak se oba sešli za katrem.
(celý článek ze 24. července 2021 na Plzeňském deníku)

Během natáčení filmu Bastardi 4 – Reparát se dočkal Ota Jirák nezvyklého zážitku. Dabér a herec skončil v mundúru mukla v nefalšované cele v jednom z nejtěžších českých vězení v Plzni na Borech.
(celý článek z 5. května 2021 na Super.cz)

“Na Velikonocích je nejlepší jídlo. Když si něco dopřeju, musím to spálit pohybem. Najíst se můžu, ale to, co přijmu, musím vydat – hubnutí je zkrátka matematika,” doplnil Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.
(celý článek ze 4. dubna 2021 na ŽivotvČesku.cz)

Kamera, klapka, akce! V záběru se odehrává dramatická scéna, při které jde o život. Zdravotní sestra dusí polštářem starého muže, bývalého školníka, kterého hraje Jan Přeučil. Ten stojí v cestě mafiánovi na sklonku života v podání Jiřího Krampola.
(celý článek ze 23. března 2021 na Blanenském deníku)

Stačilo málo a měl dva metráky, pak ale zázračně zhubl 80 kilogramů. Kdysi nejtěžší režisér nyní přiznal, co ho k tomu přimělo. Tomáš Magnusek se prý zděsil až ve chvíli, kdy si už neviděl na vlastní mužství!
(celý článek z 11. března 2021 na Expres.cz)

Ve svých šestatřiceti letech to má Tomáš Magnusek s profesemi na několik životů. Když jsme ho po třech letech navštívili v Náchodě, u něho doma se změnilo jen pár věcí. Pravda, penzion v Babiččině údolí, kterým nás tehdy také provedl, je dnes zavřený. Ale největší změnu prodělal on sám.
(celý článek z 8. března 2021 na Novinkách)

Pojďme chvilku počítat. 11 celovečerních filmů, tři seriály, natáčení prvního on-line projektu Sedmá brána. To je bilance posledních 11 let bývalého učitele, který si začal bez filmové školy, praxe a peněz plnit svůj životní sen. Režisér Tomáš Magnusek je hostem Lady Klokočníkové v pátek 19. února 2021 po 10. hodině v rozhlasovém studiu. (19. února)